Deri ceketler, özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde giyiminizde ki kombinelere güzellik ve şıklık katacak bir elbisedir. Özellikle bazı zamanlar zorlanabilirsiniz ne giymeliyim diyerek. Sıkıntılarınızı en iyi şekilde giderecek olan deri ceketler, kombineler konusunda da en uyumlu modellerden birisidir. Bu makalemizde hem son dönemlerde ciddi trend yakalamış olan popüler modellerini inceleyeceğiz hemde deri ceketler konusunda kombine uyumunuzu nasıl yapmanız gerektiğini ayrıntılı biçimlerde anlatacağız.
Motorcu Modelleri (V Yaka): Bu tarz ceketler doksanlı yıllardaki gençlerin en çok giydiği sokak modası giysilerinden birisiydi. Özellikle motorcu grupları olarak dolaşan veya kendini sokak deyimi ile çetelere ait gören gençlerin neredeyse hepsinin giydiği elbiselerden birisiydi. Motorcu tarzı modellerin sportif giyinmeyi ve grunge tarz giyinmesi seven kişilere gideceğini önceden belirtmek isteriz. Çünkü bu tarz giyimi herkesin kaldırması da mümkün değildir. Kombine olarak da siyah kotlar veya kadınlar için siyah taytlar iyi derecede tamamlayıcı ve kombine giyimi olacaktır. Renk seçenekleri olarak koyu renklerin her zaman için motorcu modelleri giysilere gittiğini de belirtmekte fayda var. Özellikle kahverengi ve tonları güzel uyum sağlamaktadır. Eğer biraz daha iddialı veya farklı giyinmek isterseniz motorcu modellerine bordo veya koyu yeşil renklerdeki giysiler ile kombine yapmak farklı ve şık bir görüntü oluşturacaktır.

Yuvarlak Yaka Modelleri: Yuvarlak yaka modeller biraz daha şık giyinmek isteyenlerin tercihi olacaktır. Klasik tarz giyinmeyi sevenler bu tarz modelleri tercih ediyorlar. Kumaş pantolonlar ile kadınlar için etekler ile güzel kombine yaratan bu giyim tarzı davetler veya restoranlarda mum ışığında güzel bir yemek yemek isteyenler içinde harika tercih olacaktır. Kombine konusunda da en rahat tercihlerinden birisidir. Ayrıca yuvarlak yaka tarzlar genellikle insanları da şık göstermektedir.


Polo Yaka Modelleri: Polo yaka kesimlerdeki ceket modelleri klasik tarz ağırlıktadır. Klasik tarzları seven insanları için uygun olacaktır. Maskülen tarz sevenler, ve ofis ortamı için ideal kesimlerde olması eski tarzı sevenler ve yarı klasik giyinmeyi seven insanlar için en ideal elbise giyimidir. Bu tarz giyimlerde kumaş pantolonlar ve kalem etekler güzel kombineler yaratabilir.

 

Deri ceketlerden kombine yapmak her zaman için zor birşey değildir. Ancak uyumlu ikiliyi veya giysileri yakalamak her zaman içinde kolay olmuyor. Ancak önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi kombine uyumlu giysilerin klasik çizgilerdeki uyumları yeni trend moda elbiselere göre daha kolay oluyor. Bunun en temel sebebi ise eski zamanlarda maddi gücün fazla olmamasından dolayı, insanların ucuza daha rahat ve şık giyinmelerini sağlama amacı güdüyordu. Şimdiki yıllarda bu görüş değişse de, eskiyi sevenler için yine bu tarz giyimler iyi kurtarıcı oluyor. Hep birlikte diğer modellere bir göz atalım.
Kot Pantolon
Kot pantolonlar ceketiniz ile iyi kombine olabilir. Bunu sağlamak için uyumlu renkleri ve desenleri seçmeniz yetecektir. Ve aynı zamanda da sade görüntü ve rahat giyimde kot pantolon ve ceket uyumu mükemmel ikilidir. Bu kombine üzerine tabiki farklı giyimler ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Örnek olarak şal eklemek soğuk ve rüzgarlı havalarda soğuktan korunmanızı sağlayabilir.
Etek
Ceketlerinizi etekler ile güzel kombineler yapabilirsiniz. Etek çeşidinin ne olduğu hiç farketmez. Mini, midi veya maksi etek modelleri ile güzel kombineler yaratabileceğiniz gibi, polo ve yuvarlak yaka deriden yapılmış ceketlerde üstünüzde çok şık ve güzel duracaktır. Kombineleri iş yaşamınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Elbiseler
Yeni elbiseleriniz ile ceketinizi kombinelemek biraz zorda olsa dikkatinizi verdiğiniz zaman çok güzel görüntüler oluşturmanız içten bile değildir. Genellikle kıştan ilkbahara geçişte giysiler biraz daha incelir ancak yine de yaz moduna tam anlamıyla geçilmez. İlkbahar ayları da her ne kadar sıcak gibi görünse de genelde soğuk bir havaya sahiptir. İşte tam da bu sebepten dolayı, bu aylarda giyineceğiniz deri ceketler hem şık görüntüler oluşturacak, hem de sizi soğuklardan iyi bir şekilde koruyacaktır.
Polo Yaka Modeller
Polo yaka kesimler de olan ceketlerin biraz klasik göründüğü bilinmektedir. Ancak biraz daha maskülen tarz sevenler için bu yakalar güzel görüntü sağlayacaktır.

 

Polo yaka modeller ofis ortamı ve iş yaşamı içinde güzel bir kombine olacaktır. İş yaşamının zorluğu ve stresini de düşünürsek, bu modellerin beyaz ve renk tonajlarında ki kombine uyumu daha güzel görüntü sağlayacaktır. Bu modellerde kumaş pantolon veya kalem model eteklerle ve diğer klasik elbiselerle güzel kombineler çıkartabileceğinizi de unutmayın.