Yeni sezon tesettür tulum modelleri sezonda en çok rağbet gören giysilerden bir tanesi. Giysi olarak hemen her bayanın dolabında en az bir tane tulum modeli bulunmaktadır. Tulumlar yaz kış kumaş yapısı ve giyim konforu olarak rahat bir yapıda olduklarından kişiye kolay giy çık olanağı sunar. Tulum modellerine geçmeden önce şu ayrıntıyı da sizler ile paylaşalım. Tulumda boyutlandırmaya dikkat edilmeli. Uzun olan tulumlar kişiyi daha uzun gösterirken kısa olan tulumlar kişiyi daha kısa göstermektedir.  Tulum kombinin de tercih edebileceğiniz ayakkabı modeli ister spor ister klasik olsun her iki ayakkabı türü ile de denenebilir.

Tulum kullanımının bir diğer güzel yanı da tek parça olarak kullanılabilir oluşudur. Buda bizleri kombin derdinden kurtarmaktadır. Tulum modellerinin tasarımında kullanılan kumaş türleri genellikle ipek, şifon ve krep gibi kumaş türleri olmakta. Gerek özel günleriniz gerekse gündelik hayatınız için şık bir tulum tercih edebilirsiniz. Peki hangi vücut tipine tulum daha çok yakışmakta? Uzun boylu kişilerde tulum daha akıcı duracağından ister uzun ister kısa tulum modellerini tercih edebilirler. İri vücut yapısına sahip olan bayanlar ise üzerine yapışan tulum modellerinden vazgeçmeli. Daha salaş lakin çok da bol olmayan modelleri tercih etmeli. Armut vücut tipine uygun olan bayanlar ise belden oturtmalı modelleri tercih edebilirler.

Tesettür tulum modellerinde son zamanlar revaçta olan modellerden bir tanesi de etekli tulumlar. Etekli tulum derken yanlış anlaşılma olmasın. Tulum modeli üzerinde ince bir tül ile muhafaza edilmiş bir görünüm oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bu modeller hem görsel olarak hem de kullanım olarak oldukça ideal.