Fatma Atasoy tesettür giyim alanında hizmet vermekte olan markalardan bir tanesidir. Marka kapsamında satışa sunulan ürünlere göz attığımızda şık seçimlerin bulunduğunu söylememiz mümkün. Markanın satış kategorilerinde takımlar, alt giyim, dış giyim, üst giyim ve benzer kategorilerde ürünler bulunmakta. Fiyatlandırma olarak sektöre ayak uyduran makul fiyatların bulunduğunu söyleyebiliriz. Fatma Atasoy ceket modellerine göz attığımızda desen seçeneği olarak ekose modellerin öne çıktığını söylemeliyiz. Bu sezonda yine aynı modellerden tasarımlar ile karşılaşacağımız aşikar. Ekoseli ceket modelleri sezona uygun olmasının yanı sıra uzunluk olarak da eski yıllara bizi alıp götürmekte. Ceketlerde bulunan düğme ve kemer detayları farklı bir stil oluşturmakta. Modellerin tam kalıp kült bir duruşu bulunmakta diyebiliriz.

Fatma Atasoy takım modellerine göz attığımızda ise modellerin kesim olarak şık bir tasarımda. Marka kapsamında yelekli modeller olduğu gibi pantolon ceket modelleri de son derece şık. Renk seçeneği olarak da her renk takımlar mevcut. Göz alıcı renklerin bulunduğu takım modellerinde naturel renklerin yoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz. Mint yeşili, bebe mavisi, bej, mürdüm, lacivert, sütlü kahve, hardal ve su yeşili renkli takımlar marka kapsamında mevcut bulunmakta. Yine kaban modellerinde de olduğu gibi takımlarda da eskiye dönük maskülen bir hava söz konusu olmakta.

Pantolon kalıpları hakkında bilgi verecek olursak giysilerin normal kalıplarda olduğunu söyleyebiliriz. Ne çok fazla İspanyol paça nede çok dar bir kesim bulunmamakta. Tasarım olarak çizgili modellerin yer aldığı modeller oldukça şık. Pantolon modelleri arasında yer alan kumaş türünden bahsedecek olursak deri pantolon modelleri de oldukça tercih edilmekte. Bu sezon şık detaylandırma oluşturan deri pantolonlar uzun bir süre daha gardıroplarda yerini koruyacağa benziyor. Ayrıca bu parçaları gerek spor giyim stili gerekse klasik bir gömlek ile de kombinleyebileceğinizi bilmekte fayda var.