Düğün sezonunun açılması ile gelinlik bulmakta ekstra bir stres içerisine giren balık etli gelin adaylarımız için önerilerde bulunmaktayız. Gelinlik seçimi normalde de zahmetli bir iştir ki beden olarak uyumlu bir model seçmediğinizde ister büyük beden tercih edecek olun ister standart doğru seçim yapmadığınızda görünüm olarak hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Özellikle düğün ve davet gibi önemli bir gün için seçenekleri olan büyük beden gelinlik modellerinin artmış olması gelin adaylarını bayağı sevindirmiş durumda. Bir çok markada beden seçeneği olarak geniş seçenek imkanı bulunmakta. Buda bizlere özel bir gelinlik yaptırmaktan ziyade alternatif sunuyor. İlk olarak bilinmeli ki 42 normal beden aralığı da olsa 42 bedenden başlayan beden boyutlandırması 62 bedene kadar farklı kriterlerde olmakta. Bu noktada seçeceğiniz modele göre beden seçiminiz farklılaşabilir. Kalıp seçenekleri düz abiyeden kabarık abiyeye göre bile değişkenlik göstermekte.

Gelinlik modelleri arasında büyük beden gelinlik modellerinde gelinleri en çok memnun edecek olan model bizce daha az kabarık olan modeller. Kabarıklık olarak aşırıya kaçan seçimler gelin adaylarının olduğundan daha kilolu görünmesine sebebiyet vereceği için hoş bir görünüm oluşmayacaktır. Bunun yanı sıra tercihinizi kış veya son bahar mevsimine yakın bir sezonda iseniz tül kol gelinliklerden yana da yapabilirsiniz. Ama bol olmamalı çünkü o şekilde kollarınız daha kaba görünecektir. Dantelli veyahut kayık yaka olan modeller sizlerin hem daha şık hem de daha zarif görünmesini sağlar.

Büyük beden gelinlik modeli tercih edecek olan gelin  dikdörtgen bir vücuda sahip ise daha çok omuz ve sırt dekoltesi olan düz kesim bir gelinlik tercih etmeli. Elma vücut tipine sahipseniz ise daha çok V yaka modeller tercih ederek yırtmaçlı bacak bölgesini öne çıkaran modeller tercih etmelisiniz. Kum saati vücut yapısına sahipseniz ise bu tarzda bir kadın için en iyi seçim yarım balık olan modeller olmakta. Atletik bir vücut yapınız bulunuyorsa da o zaman halter yaka A kesim bir gelinlik modeli tercih edebilirsiniz.