Mezuniyet törenleri, eğlenmeyi hak ettiğimiz, gurur ve mutluluğu en derin yaşadığımız günlerimizden. Yoğun dönemleri atlatıp mezuniyet gününe varmış olmanın sevinci, bir organizasyon düzenlenmiş olmasa bile mutlu ediyor bizleri. Elbette ki sınavları, sabahlayarak çalışmaları, tempolu planları geride bırakanlar, doyasıya eğlenmeyi tercih edebilirler. Eğlenmemiz için rahat olmamız, rahat olmamız için taşıdığımız kıyafeti iyi seçmemiz gerekli. Doğru tercihler yaparak kıyafetimize güven duymalıyız. Törenin mekanını göz önünde bulundurup, bu doğrultuda elbise tercihinde bulunmalıyız. Öncelikli dikkatimiz kumaş üzerinde yoğunlaşmalı.

Medine ipeği, saten, tül, krep kumaş ya da şifon kumaşlar konseptinize oldukça uygundur. Kumaşın kalitesi hem elbisenizi hem sizi güzel gösterecek hem de rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca mezuniyet partisi yazın yapılan bir parti olduğu için, elbise rengini istediğiniz renkte seçmenizde hiçbir sakınca yoktur. Hatta birden fazla rengi bir arada bile kullanabilirsiniz. Alternatif yelpazesi o kadar geniş ki, eminiz hiç zorlanmayacaksınız! 🙂

Seçeceğiniz tesettür mezuniyet abiye tonlarına uygunlukta bir ipek şal kullanıp zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mezuniyetinizin masumane mutluluğunu doyasıya yaşamanız için cıvıl cıvıl renkler kullanıp zarafetinizi göstermelisiniz. Bu zarif görünümü bütünleyebilmek adına hoş bir makyaj ve uygun aksesuarlar edinmelisiniz. Ayakkabı tercihiniz yine elbisenize uygun bir renk ve modelde olmalı. Ayakkabı konusunda da tekrarlamalıyız, rahatlığı ön planda tutarak doğru seçimler yapmalısınız. Farklı bir soluk getirmek, detaylarla şıklığınızı pekiştirmek istiyorsanız; mezuniyet abiye modelleri için şık danteller kullanabilirsiniz. Bu yılın modası olan payetli detaylar da elbisenize zenginlik katacaktır. Boncuk, pul işlemeler, parıltılı taş işlemeler ve daha niceleri… Elbisenizin tasarımına modern çizgiler katmak için kısa bir araştırma yeterli. İnternet üzerinden sayfalarca bilgi toplayabilir, hayal gücünüzle harmanlayıp muhteşem tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. Bu konuda sıklıkla tercih edilen tesettür giyim markalarından tüyolar alabilirsiniz. Tesettür abiye modelleri konusunda birçok seçenek arasından seçiminizi yapmanız için, örneklerimizi incelemenizi öneririz.