Düğün ve benzeri özel gün ve gecelerin yaklaşıyor olması bayanların ne giyeceği konusunda ufak da olsa bir araştırma içine girmelerini sağlamaktadır. Modada gelişmelerin devam etmesiyle beraber böyle özel gün ve gecelerde insanların tercihine sunulan onlarca farklılıkta model bulunmaktadır. Ki buna 2023 tesettür abiye modelleri dâhildir.

Sizler de türbanlı iseniz ve oldukça şık görünmek istiyorsanız yeni trend modelleri mutlaka görmelisiniz. Özellikle modern tesettür abiye modelleri içinde kendinizi oldukça iyi hissedeceğiniz bir modeldir. Bu nedenle tercihinizi bu modellerden yana kullanabilirsiniz. Hem demode olmayacak gibi görünen bu modeller birkaç yıl giyebilmenizi sağlayacaktır.

Havanın sıcak oluşu dolayısıyla saten kumaşa sahip kıyafetleri tercih etmemeniz önerilir. Daha ince kumaş ile tasarlanmış olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tesettür abiye tercihinde bulunurken renklerinin de tıpkı bahar çiçekleri renginde olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde oldukça sıcak olan şu havalarda kıyafetiniz yüzünden stres yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle renkli tesettür abiye modellerine bakmadan geçmeyiniz.