Tesettür giyim tarzını benimsemiş bayanlar aksesuar tercihleri ile stillerini belli edebilirler. Büyük güneş gözlükleri özellikle yaz aylarında bayanların vazgeçemedikleri seçenekler arasında yer alırken büyük çantalar da özellikle muhafazakâr giyim tarzını benimseyen kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Desenli ve çok renkli eşarplar kullanmak isteyenler tek renk giyim üstünde durabilirler. Ayrıca büyük desenli eşarp veya şal kullananların etnik aksesuarlar tercih etmemeleri gerekmektedir. Gizemli bir renk olan siyah ile pırlanta tercihinde bulunurken, keten kombinler için doğal taşların etkisinden yararlanabilirsiniz.

Tesettür Giyim ve Ayrılmaz Parçaları

Sunulan tesettür giyim seçenekleri incelenirken yaşam tarzı üzerinde de bilgi sahibi olunabilir. İnceleyeceğiniz resimler eşliğinde seçtiğiniz giysi ile kullanabileceğiniz ayakkabı, çanta ve eşarp hakkında fikir elde edebilirsiniz.

  • Bunun dışında eşarp bağlama yöntemleri hakkında da yeniliklere uygulamaya alabilirsiniz.
  • Aksesuarlar için kadınlar için dış dünyayla bağlantı stili tanımlaması yapılabilir.

Bu nedenle kullanılacak her bir detayın büyük önemi bulunmaktadır. Yine de en önemli aksesuarın seçilecek eşarp veya şal olacağı unutulmamalıdır. Zengin bir dolaba sahip olmanız gereken eşarp koleksiyonunuz arasından eksiklerinizi seçerken önerileri ve sezon modasını dikkate alabilirsiniz.

Kıyafete Göre Aksesuar Seçimi

Tesettür giyim tarzını benimsemiş kadınların kıyafetleri için kullanacakları aksesuarları seçerken ekstra dikkat sergilemeleri gerekmektedir. Kolye seçiminde etkili olan eşarp bağlama stili, iddialı ve büyük boyda kolye seçiminde de etki göstermektedir.

  • İş hayatında sadelik ön planda tutulması gerekirken gece davetlerinde parlayan ve büyük takılar tercih edilebilir.

Son dönemin en popüler tercihleri olan doğal taşlardan oluşan aksesuar tercihlerini değerlendirirken kişisel tercihlerinizi ön planda tutabilirsiniz. Yaz ve kış sezonlarında farklı renk tercihlerinde bulunabilir ve enerjinizin dışa dönük bir şekilde yansıması için renklerin gücünden yararlanabilirsiniz.