Özel gün ve davetlerinden bir tanesi de sünnet törenleri olmaktadır. Düğün ve benzeri özel günlerimizde olduğu gibi bu günde de annelerimiz için şık olma sünnet töreni için de önemlidir. Sünnet annesi seçimi hem şık hem de zarif bir model olabilir. İlk olarak tercih edeceğiniz kıyafet elbise mi abiye mi olmalı buna karar vermelisiniz. Bu özel günde doğru ve konsepte uygun seçim yapmak önemlidir. Elbise seçimi fiyatlandırma, model, tasarım, işleme ve uzunluk kısalık olarak farklı tasarımlarda olmaktadır. Kendinizi özel hissedeceğiniz elbise ve abiye modellerinde doğru seçim yaptığınızda günü bir nevi kurtaracaksınız. Sezonun renklerinden bahsedecek olursak gri, lila, mor, yeşil, beyaz, mürdüm gibi iddialı renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

Konsept olarak ön plana çıkmak istiyorsanız tercihinizi mor / mürdüm renkli bir abiyeden yana yapabilirsiniz. Bu sayede sünnet davetinizde tüm gözler üzerinizde olmuş olacak. Son zamanın trendlerinden olan tül detaylandırmalı abiyeler ideal bir seçim olabilir.

Gri renkli abiye modelini önerecek olursak genellikle bu tonda saten seçenekli olan abiyeleri tercih edebilirsiniz. Düz kesim olarak tercih edebileceğiniz bir abiye modeli ile sade ve şık bir görünüm yakalayacaksınız.

Mint yeşili abiye modelinden söz edecek olursak renk seçeneği olarak bir tık iddialı bir seçim olmakta. Ayrıca modelde bulunacak olan taş veya inci işlemeleri de tül detaylandırma ile buluştuğunda farklı şık bir görünüm oluşacaktır.

Abiye modellerinde ön plana çıkan biraz daha gösterişli bir modelden yana tercihinizi kullanacaksanız o zaman uzun kuyruklu ve volanlı yaka detaylı modelleri tercih etmenizi öneririz. Bu tarz modeller daha ağır lakin daha gösterişli tasarımda olmaktadır. Ayrıca abiyelerinizin üstüne uyumlu olacak şekilde seçeceğiniz aksesuarları hazır krep eşarp ve şal modellerinden yana kullanabileceğiniz gibi şapka detaylandırmalı da tercih edebilirsiniz.