Yeni sezon gelinlik modelleri ile oldukça şık ve ihtişamlı modelleri her zamanki gibi tasarımları arasında yer veren marka Oleg Cassini bu sezonda yeni konsept tasarımlarına özgü olarak tasarlamış bulunmakta. Öyle ki bohem tarza özgü tasarımlarıyla göz dolduran marka hem şık hem de kullanım açısından gelin adaylarına kendilerini özgür hissetmelerini sağlayacak formda tasarımlarla buluşturuyor. Gelinlik modelleri arasında yer alan tasarımlarda  salaş modellerin yanı sıra dökümlü ve el işi motifli modellerin yer aldığını söyleyebiliriz.

Stil yapısı olarak 60 ve 70’li yılların açığa çıktığı koleksiyonda özellikle de kır düğünü ve benzer mekanlar için birbirinden şık tasarımda gelinlikler bulunmakta.

Yazın egzotik havasına özgü tasarımlardaki modeller son derece şık bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda etek ve kol kısımlarında detaylandırma olarak ekleme ve çıkarma işlemi yapılabilmesi mümkündür. Yani özgür bir giyim tarzı kombinasyonu sunan firma dilerseniz size gelinlik modelinizin kolunu veya etek kısmını değiştirebilme imkanı sunuyor. Bu hem iki kez düğün yapmak isteyenler hem de aynı zamanda düğün esnasında rahat etmek isteyenler için ideal bir seçenek olmaktadır.

Modern dokunuşlar ile romantik gelinlik tasarımlarını açığa çıkaran modeller özellikle de Boho Dreams kapsül koleksiyonu modeli tasarlanmış olunan 9 parçası ile son derece şık ve zarif tasarımda olmakta. Gelinlik modellerinde abartısız ayrıntılar söz konusu olmaktadır. Genellikle de gelinliklerde tarlatan kullanılmamaktadır. Bu sayede gelinlik modellerinin daha dökümlü ve sade görünürken aynı zamanda da asil bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oleg Cassini modellerinde gelin adaylarının hareketlerinin özgür bir sekilde olması hedeflenmiştir. Öyle ki gelinler modellerin kullanımı hususunda daha rahat hareket edebilme imkanına sahiptir.

Etek bölgesinde bulunan kordone danteller, çiçek motifli danteller, omuz bölgesine dökümlenen volanlar son derece şık bir görüntü oluşturmaktadır. Aynı zamanda hippi tarzı ile gelinlik modellerinin ruhunu yansıtan tasarımların oluşu şifon modellerde de açığa çıkmaktadır. Tasarımlarda yer alan dekolte yapısı da yine bambaşka şık br ayrıntı olmakta. Derin sırf dekoltesi tasarımları incecik askı ile tasarlanmış modeller son derece tarz bir modeller.