Giyim konusunda tereddütleriniz var ise ve vücut tipinize göre hangi abiye modelini seçeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız tam da size göre. Satın aldığınız abiyeyi online olarak alacak iseniz veya alırken zaman kaybetmemek adına vücut yapınıza uygun modelde abiyeler tercih etmek istiyorsanız bu yazımız tam da sizlere göre!

Vücut tipine göre abiye seçimi nasıl olmalı?

Kendin için en ideal elbiseyi tercih etmek istiyorsan ilk yapman gereken vücut yapını analiz etmen. Elma, armut, kum saati vücut tipi hakkında bilgi edinmeli ve vücut tipinizi belirlemelisiniz. Bu sayede daha doğru bir tercihte bulunmak olacaksınız.

Armut vücut tipi için ideal elbise modelleri

İnce bel ve geniş kalçalı olan kişiler için tercih edeceğiniz elbise modeli üst kısımdan oturtmalı alt kısımdan ise volanlı olan modellerdir. Bu sayede dikkatler kalça kısmında olmayacak yani sizi rahatsız edecek bir görünüm oluşmayacaktır. Bunun yanı sıra dekolte seven biri iseniz o zaman seçeceğiniz abiye V yakalı bir abiye modeli olabilir.

Elma vücut tipine uygun abiye elbise

Omuz yapısı geniş olan kişiler için ideal bir seçenek olan bu vücut tipi kalın bir bel yapısını kapsamaktadır. Ayrıca kollar ve bacaklar ince olmaktadır. Giyim konusunda bacak ve göğüs yapısını ön plana çıkaran detaylar söz konusu olmaktadır. Derin ve sade kısa elbise modelleri tercih edilir aynı zamanda da karın bölgesi kamufle edilmektedir.

Kum saati vücut tipine uygun abiye modelleri

Hemen hemen vücudun ön plana çıkan tüm hatları eşit ölçülerdedir. 90-60-90 lık dediğimiz bir ölçü söz konusudur. Kum saati tipindeki vücut yapısının en önemli özelliği incecik bir bel yapısına sahip olmaktan geçmektedir. A kesim be balık etek modellerindeki abiyeler bu vücut tipi için uygun olup vücut kıvrımını ortaya çıkaran bir çok model tercih edilebilir.

Dikdörtgen tip vücut yapısına göre abiye modelleri

Dümdüz inen ve kıvrımsız bir yapıda vücuda sahipseniz bu demek oluyor ki vücudunuz dikdörtgen yapılı olmakta. Bu yapıda bir vücut hattı için yapılması gereken illüzyonu yaratmak. Oyuntusuz bir bel yapısı, omuz hizası ile eşit bir kalça yapısı bu vücut tipini özetlemekte diyebiliriz. Bu vücut tipindeki kişilerde uzun etekli elbise modellerini yada kısa düz abiyeleri tercih edebilir.