AŞİYAN ETEKLER İLE GELEN ŞIKLIK

Aşiyan etekler tesettürlü kadınların pantolonlar ile birlikte en çok dikkatini çeken giyim parçasıdır ve kadınlara en çok yakışan seçeneklerden olmaktadır. Gerek çalışma yaşamında, gerek sosyal yaşantıda oldukça kullanışlı olan bu parçalar; doğru kombine edildiği taktirde şıklığın ve zarafetin göstergesidir. Gardırobunuzda bulunan olabildiğine rahat ve şık bir parça olarak nitelendirilebilmesi de hanımlar tarafından tercih edilir olma oranını arttırmaktadır.

Kış tesettür giyim ürünlerinde aşiyan etek modelleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Renkli çeşitleriyle göz dolduran etekler farklı desenlerle de askılardaki konumunu almaktadır. Farklı zevklere sahip kadınların beğenisine sunulan bu etekler binlerce seçenek ve renk skalasıyla kullanacaklara hitap etmektedir.

AŞİYAN ETEK NERELERDE KULLANILIR?

Aşiyan etek modelleri ile, eşzamanlı olarak özel davetlerde ve günlerde kombin oluşturma imkanı olduğu gibi, günlük kullanımda da kombin oluşturmak söz konusudur. Gün içinde ya da akşam saatlerinde iken bu tarz etekleri kullanarak şıklığınız ile göz kamaştırabilmeniz mümkündür.

Tesettür giyim modasında eteğe dair algılar; aşiyan etek ile yeniden dönüşecektir ve biçimlenecektir. Volanlı kesimlerle karşınıza çıkan etekleri özel davetlerde kullanıp bir prenses edası yaratırken dar kesimli ve desen basitliği, rahatlığı ile ön plana çıkan etekleri günlük hayatınızda tercih edebilirsiniz.

Aşiyan etek modellerinde bel kısmından başlayan ve etek ucuna uzanan desenler görmeniz mümkündür. Kimi zaman ise çocuksu detaylar ile renkli kişiliğiniz sevdikleriniz tarafından fark edilebilir olacaktır. Baştan aşağıya desen olan etekler daha özel davetler için gardırobunuzun özel köşelerinde yer alabilir. Eteklerinizin daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlayan kuşak bağlantıları, kurdeleler ve desenler; onları başköşenizde tutmaya yetecektir.

AŞİYAN ETEK İLE GÜNLÜK BİR KOMBİN NASIL YAPILIR?

Aşiyan etek ile stilinizi oluşturmanın birden fazla yolu vardır. Etekler bu anlamda özen isteyen parçalardır diyebiliriz. Sade ve günlük bir kombin tercih etmek isteyen kadınlar aşağıya doğru dar kesim şeklinde devam eden veya günlük desenler bulunduran etekler ile oversize kazaklar ya da tunikler, düz balıkçıl yaka kazaklar tercih edilebilir. Boyunuz kısa ise ve uzun gözükmek istiyor iseniz dikey çizgili aşiyan etek modellerini tercih etmeniz daha uzun bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Tam aksi ise yani uzun boylu iseniz ve günlük yaşantınızda da biraz kısa boylu durmak istiyor iseniz yatay çizgili modelleri seçmelisiniz. Zayıf olup daha farklı bir görünüm isteyenler için pileli uzun etekler denenmeye değer olacaktır. Kilolu olan bayanlar için ise kalın ve hacimli şekilde duran etekler kullanılmamalıdır.

Aşiyan kalem etek modelleri ise yine günlük yaşamda minimal tasarım ve modernliği benimseyen hanımların alışveriş listesinde yer almaktadır. Genel olarak klasik bir giyim tarzını benimseyen kişilerin ilgi alanına giren kalem eteklerin orta yaştaki kişilere hitap ettiği görülmektedir.

AŞİYAN ETEKLER İLE PARLAMAYA HAZIR OLUN!

Şıklığınız ile göz kamaştıracağınız davet ve gecelerde ise şık bir aşiyan eteğin üzerine saten bir gömlek seçimi yerinde olacaktır. Gömleğinizi eteğin içinde kullanmak daha modern ve zarif bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Volanlı olan eteklerin bel kısımlarında herhangi bir detay mevcut ise saten gömleğiniz ortaya çıkacak ve kombininiz daha havalı duracaktır.

Dar kesim kalem etek tercihiniz ise; hem kırışmaya karşı ekstra dayanıklı bir ürün elinizdedir, hem de ütü istemeden giydiğiniz etek ile  rahat bir davet geçirmenizi sağlamış olursunuz.   Beli ince olan kadınlar kalem eteklere  kemer takarak daha güzel bir görüntü elde etmektedir. Kalça bölgeniz geniş ise düz ve dar aşiyan etekler gardırobunuzda yerini almalıdır. Düz ve dar etekler ile hareketli,canlı ve desenli cıvıl cıvıl parçalar ile tamamlanabilir. Bu şık kombinin altına bir topuklu ayakkabı hem boyunuzu uzun gösterecek hem daha kadınsı olacaktır. Giydiğiniz etek ayakkabınızın üzerini örtüyor ise ayakkabınız gözükmeyerek kombinin tamamlanmasına engel olunur. Hoş bir görüntü meydana gelmez.

Tüm bunların dışında her kadının dolabında siyah bir etek bulunmalıdır diye düşünüyoruz. Siyah etekler pek çok bluz ve gömlek ile birlikte giyilebileceği gibi kurtarıcınız olacaktır.

Aksesuar kullanmayı seviyorsanız tercihinizi göz dolduran büyükçe bileklik veya yüzüklerden yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Etnik olan takıları da uzun etekler ile kombin edebilirsiniz.

Son olarak ise yapay kürk ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.