Klasikleşmiş bir stili olan ama giyim kuşam konusunda öncü isimlerden Audrey kırmızı halıda giymiş olduğu kıyafeti ile ikonik tarzını yansıtmakta.

Dünyaca ünlü moda markalarınında yer aldığı konseptte harika tasarımda elbiseler bulunmaktadır. Her ne kadar konsept olarak klasik tarzda koleksiyonlar sergilense de hemen her parça klasik lakin son derece şık seçimler olmakta. Hepburn da bu tasarımlar arasında kendine özgü kombinler içerisinde yer aldı. Her zaman için mankenin abartısız tarzı ile göz doldurduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede gündemden düşmeyen Audrey bir kez daha tarzı ile konuşulmaya hak kazandı.

Gerçek şu ki moda dünyasında öyle bir tarz var ki modası hiç geçmiyor ve her zaman tercih edilebilir nitelikte oluyor. Buda doğallık. Audrey de gerek saç gerekse makyaj ve stili ile hem şık olmayı başaran hem de tarzını konuşturan bir aktördür. 

Kolsuz bir siluet ile tasarlanan kıyafetler arasında Audrey’ in siyah elbisesi konuşulmaktadır. Kolsuz bir elbise yanına kuşaklı bir bel ve midi boy etek ayrıntısı modern bir stili yansıtmaktadır. Özellikle de bu desende kayık yaka oldukça şık duracaktır.

Kalın desen stli

Audrey’ in stilini bilmeyen ve benimsemeyen modacı kalmamıştır diye tahmin ediyoruz. Giyimde cesur dekoltelerin olması gerektiğinden çok kavisli yakası olan A-line bel çizgisi hemen hemen tüm kıyafetlerde hakimdir.

Audrey giymiş olduğu kıyafetlerin yanı sıra kullanmış olduğu aksesuarlar ile de oldukça göz doldurmakta. Kullanmış olduğu eldivenler elbiseleri ile bütünleştiğinde kombinlerine ayrı hava katmaktadır. Ayrıca kullanmış olduğu bel kuşakları da hem yazlık hem kışlık sezona uygun kıyafetlerle adeta ilham kaynağı olmaktadır.

Denizci şortları

Audrey’ in sık tercih ettiği parçalardan bir tanesi de denizci şortları olmaktaydı. Ekose bluzlarla kombinlediği ekose bluzlar ve pileli şort kombini günümüzde de kolay br kombin olmaktadır.

Genellikle daha resmi ve uzun kollu seyahat elbiseleri daha çok kullanmaktadır. Beklenmedik kombinlerde bulunan Audrey beklenmedik kombinlerle tarzını yansıtmakta idi. Balerin topuzu ve siyah eteği ile sade bir kombinle bile gözleri üzerine çekmeyi başarmıştır.