Genelde kış aylarında havaların soğuk olmasından dolayı giyim konusunda seçeneklerimiz sınırlı olur. Çoğunlukla pantolonlar daha fazla tercih edilir. Fakat gün gelir yazın giydiğimiz şort şıklığınız da özleriz. Bunu bilen firmalar kışlık şortları bayanların zevkine sunuyorlar.

Opak çoraplarla, triko çoraplarla kışlık şortlarınızı kombinleyebilirsiniz. Desenli çoraplarla farklı bir tarz yakalamak mümkün. Çok soğuk olmayan havalarda ise ince çoraplar can simidiniz olabilir.Keten ve tüvit kumaşların kullanıldığı şortlarda ekoseli modeller bu sezondan trend olmaya devam  ediyor. Kışlık şortlarınızı, postallarla, bootie botlarla, uzun çizmelerle ya da greyder botlarınızla giyebilirsiniz. Topuklu ayakkabı seçimleriyle daha klasik bir tarz yakalayabilirsiniz.

Deri şortlara da dolabınızda mutlaka yer açmalısınız. Özellikle siyah renkte tercih ettiğiniz deri şortlarınızı siyah opak çorap ya da ince çorapla giyebilirsiniz. Her ne kadar giydiğiniz zaman şortlar spor bir görünüm verse de blazer ceket ile bu spor havayı yumuşatabilirsiniz. Kışlık şort modellerini kullanırken şortunuzla farklı renkteki çorapları giyerek risk almanızı pek tavsiye etmiyoruz. Siyahın cazibesini bura da mutlaka kullanmalısınız.