Mutluluğunuzu paylaşacağınız gün geldi ve çattı. Kına gecesi gelin adayları için düğün öncesi stresini attığı ve eğlenceli geçen unutulmaz günlerden bir tanesidir. Bu gün için yapılan hazırlıklar ve uğraşlar her ne kadar yorucu olsa da kına gecesi bizler için unutulmaz anılar barındırmakta. Ve tabi kına gecesinin en önemli parçalarından bir tanesi de kına gecesi elbise modelleri seçimi olmakta. Bizleri zorlayan ama o gün de adeta bir peri kızı gibi görünmemizi sağlayan kaftanlı, abiye gece. İlk olarak seçim yapmanız gereken nokta abiye mi yoksa kaftan mı? Tercihinizi hangisinden yana yapacağınızı bilmektir.

Kına gecesi abiye modelleri

Kına gecesinde abiye seçiminizi abiyeden yana yapmak istiyorsanız buda güzel bir seçim diyebiliriz. Genellikle seçim yapılan renkler kırmızının yanı sıra yeşil, lacivert, bordo ve beraberinde abiyelerde kullanılan diğer renk seçeneklerini de kapsamaktadır. Duruş olarak kabarık modeller tercih edebileceğiniz gibi hafifi kalkık modelleri de tercih edebilirsiniz. Günümüz kına abiye modellerinin çok modern ve alımlı olduğunu söyleyebiliriz.

Kaftan modelleri de kına geceleri için tercih edilen bir diğer giysilerdir. Geçmişten günümüze gelen bir geleneği taşıyan kaftanlar abiyelere göre daha ağır durmaktadır. Özellikle üzerinde bulunan motifler kendinizi bir nevi Hürrem Sultan gibi hissetmenizi sağlayacak diyebiliriz. Asil ve şık seçimler yapacak olan kişilere kaftanı önerebiliriz. Ayrıca kaftan tercih ederseniz içli dışlı bir model olduğundan çok uyumlu bir kombinasyonu bulunmaktadır. Günümüzde sade kırmızı değil farklı renk tonlarında da kaftanlar bulunmakta.

Her ne renk seçerseniz seçim kırmızı renk tercihi kına gecenize farklı bir atmosfer katmakta. Senelerdir süre gelen gelenekleri de göz önünde bulunduracak olursak modern tasarımlara da göz attığımızda kırmızı rengin albenisi daha fazla diyebiliriz. Model seçenekleri olarak Aysira‘ ya bakabilirsiniz. Son zamanların en iyi markalarından bir tanesi diyebiliriz. Tasarımları da her kesime özgü detaylandırmalar ve çok çeşitli bir abiye modeli seçeneği içermekte.