Havalar gittikçe soğuyor artık. Soğuk kış günleri kapıda sayılır.Bizleri soğuk hava şartlarına karşı koruyan atkılarımızı da kaldırdığımız dolaplardan  çıkarmanın vakti geldi artık. Her mevsim ve her koşulda estetik ve şık görünmeyi seven bayanlar, konu kışın  takacakları örgü atkı olunca yine farklı ve güzel olmayı tercih ediyorlar. Annelerimizin, anneannelerimizin bizlere çocukken ördükleri atkılar, daha modernize edilmiş halleriyle kış modasının vazgeçilmezleri arasında başı çekiyor.

Örgü örmeyi bilmeyen bayanlar içinde ünlü markalar başta olmak üzere pek çok mağazada bayan örgü atkı modellerine rastlamak mümkün. Çift lastik, çift pirinç, haraşo, selanik örgüsü , balıksırtı gibi çeşitler sayısız örgü çeşitleri arasında en revaçta olanları arasında sayabiliriz. Bayan örgü atkılar, soğuktan korumasının yanı sıra aksesuar olarak  da bayanların tercihleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Tek renk düz  bir elbise ya da triko bir kazak üzerine takabileceğiniz farklı renkteki örgü atkılar sizlere daha farklı bir hava verecektir. İri fiyonkların, düğmelerin, ebruli renkte iplerin sıklıkla kullanıldığı örgü atkılarda, farklı şiş numaraları ve de farklı incelikteki ipler kullanılarak değişik modelde örgü atkı elde etmek mümkün.