Palazzo olarak da bilinen bol paça pantolonlar rahat ve feminen havalarıyla pek çok bayanın gözdesi olmayı başardı. Maskülen bir hava yaratmak isteyen bayanlar doğru kombinlerle bol paça pantolonlardan fazlasıyla yararlanabilirler. Bu pantolonlar her ne kadar sadece uzun boylu yada yada uzun bacaklı bayanlar için uygun dense de siz buna inanmayın. Ufak giyim hileleriyle ve de doğru aksesuar seçimleriyle kısa boylu bayanlarda pekala giyebilirler.

Kısa boylu bayanlar da bir kaç noktaya dikkat ederlerse  bol paça pantolonları rahatlıkla giyebilirler.Mesela yere değecek kadar uzun pantolonunuzun altına giyeceğiniz topuklu bir ayakkabı ile olduğunuzdan daha uzun gözükmeniz mümkün.

Eğer boyunuz yeterince uzunsa düşük bel bol paça pantolon modellerini tercih edebilirsiniz. Hatta altına rahatlıkla babet ya da sandelet de giymeniz mümkün.Gömlek ve blazer ceket ile kombinlediğiniz zaman maskülen bir tarz yakalamanız mümkün iken, dantelli ya da klasik bir gömleğin altına giyeceğiniz topuklu bir ayakkabı ile de klasik bir tarzı yakalamanız mümkündür.