Hemen hemen her tarz uygun olan, her mekana uyum sağlayan A Kesim Gelinlikler gelin adayları tarafından en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında yer almaktadır. Son Çıkan A Kesim Gelinlik Modelleri konusunda siz değerli okurlarımız için bazı incelemeler yaptık. Yeni trend gelinlik modellerine geçmeden önce A Kesim Gelinlik Nedir? sorunuzun cevabını sizlere vermek istiyoruz.

A Kesim Gelinlik Nedir?

A Kesim Gelinlik nedir diye bilmeyenler için bu modeli açıklayalım. A kesim, kadın vücudunun üst kısmını sarıp, göğüsleri topladıktan sonra bele oturup, belden aşağı doğru A harfi şeklinde yere kadar uzanan gelinlik kesimidir. Yani halk arasında üst dar alt geniş gelinlik modeli olarak bilinmektedir. Gelinlik alacak veya kiralayacak kişiler tarafından A Kesim Gelinlik Rahat mı? sorusu sorulabilir. Size tavsiye vermek istiyoruz ki A Kesim Gelinliğin kullanımı hem rahattır hem de her ortama ve her bedene uyum sağlar. Kısa boyluları da uzun gösteren bu gelinlik modelini biraz balık etliyseniz mutlaka tercih edebilirsiniz.

A Kesim Gelinlik Kimlere Uygun?

Hemen hemen her vücut tipiyle uyum sağlayan A Kesim gelinlik kullanmak isteyen kişiler hangi vücut tipi uygun diye soruyorlarsa en uygun vücut tipi kum saatinden, armut tipe, elma vücut tipinden dikdörtgene kadar tüm vücut tipine sahip olan herkes A Kesim Gelinlik giyebilirler. Orta boylu gelin adaylarını daha uzun gösteren, basenleri ve kalçaları geniş olan kişileri daha ince gösteren A Kesim Gelinlik modellerini siz de tercih edebilirsiniz.

A Kesim Gelinlik Modelleri

Hemen hemen her vücuda uyum sağlayan A Model Gelinlikler, prenses kesim gelinliklere ek olarak kabarık gelinlikler arasında yer almaktadır. A Kesim Gelinlik istiyorum fakat hangi modeli tercih edeceğimi bilmiyorum diyorsanız sizlere bir kaç modelden bahsetmek istiyoruz.

İp Askılı V Yaka Gelinlik

Vücut hatlarını ön plana çıkarmak isteyen kişiler tarafından tercih edilebilecek İp Askılı V Yaka A Kesim Gelinlik takıp çıkmalı olan kol detayları sayesinde geçmişi günümüzde yaşatıyor. 1980’lerde tercih edilen eldivenleri gözümüzün önüne getiren bu gelinlik modelinde yer alan V Yakanın gövdeyle bütünleşmesi, vücut hatlarınızı ön plana çıkaracak. Çok kilolu kişilerin tercih etmemesi gereken İp Askılı V yaka Gelinlik, orta boylu hafif balık etli kişiler tarafından tercih edilebilir.

Boncuk İşlemeli V Yaka Kuyruklu Gelinlik

Yaka kısmında yer alan boncuk işlemesi sayesinde gelinliğin bütünleşmesi sağlanıyor. El işçiliğini en üst seviyede hissedeceğiniz Boncuk İşlemeli A Kesim Gelinlikte beli kalın olan kişilerin beli daha önce gözükebilecektir. Tül üzerine yerleştirilmiş olan yapraklı işlemeler sayesinde düğünün biriciği siz olacaksınız. Çok kilolu kişilerin bile tercih edebileceği gelinlik modelini zarif görünmek isteyen her gelin tercih edebilir.

Sırt Dekolteli Dantelli Gelinlik

Güzel mi güzel insanların nefesini kesen, dantellerle işlenmiş olan Sırt Dekolteli Dantelli Gelinlik kış düğünlerinin vazgeçilmezi. Derin V Yaka detayı ve sırt dekoltesi sayesinde düğününüze girer girmez tüm gözler üzerinizde olabilir. Adım attığınızda gelinliği tamamlayan uzun kuyruklu A Kesim Gelinlik sizi prenses gibi hissettirecektir.

Kapalı Yaka Gelinlik

Çok açık gelinlik giymeyi sevmeyen kişilerin özellikle tercih edeceği illüzyon yaka gelinlik halk arasında kapalı yaka gelinlik olarak da bilinmektedir. Bel kıvrımlarını ön plana çıkaran ve kabarık eteğe sahip olan sade mi sade gelinlik size asil bir görünüm katacak.

Truvakor Kollu Gelinlik

1990’lı yıllarda tercih edilen truvakor kollar bu yıla da damgasını vurmuş durumda. Hemen hemen her vücut tipine uyum sağlayan A Kesim Gelinlik Modelleri resimdeki gibi dantelli olduğu takdirde size harika bir görünüm katacak.

Düşük Kol Tül Etekli Gelinlik

Bel kısmı tıpkı korse görünümünü anımsatan Düşük Kol A Kesim Gelinlik de belden aşağı doğru inen tüller gelinliğe daha da bir asillik katıyor. Kilolu kişileri daha fit gösterecek olan Düşük Kol Gelinlik, kilo fazlalığı olanların tercihi olabilir.

Dantel İşlemeli İnce Askılı Gelinlik 

Hem sade hem de şık olmayı tercih edenlerin tercihi olacak olan Dantel İşlemeli İnce Askılı Gelinlik de askılarda yer alan detaylar kusursuzluğun simgesi. A Kesim Gelinlikler listesinde yer alan gelinliği tercih ettiğiniz takdirde zarifliği ve ihtişamı bir arada hissedebilirsiniz.

Püskül Detaylı V Yaka Gelinlik

Omzu dar olan kişiler tarafından tercih edilebilecek olan Püskül Detaylı V Yaka Gelinlik tercihi yaptığınız takdirde kol ve boyun bölgenizi ön plana çıkarabilirsiniz. Tamamen dantellerle donatılmış olan ihtişamı gözler önüne seren bu model sizin asilliğinize asillik katacak.