Salaş Gelinlik Modelleri

Salaş gelinlik modelleri, hippi gelinlik modelleri olarak da bilinmektedirler. Bu tip gelinlikler ancak ve ancak çok iddialı bir tasarımcının elinden çıktıklarında güzel görünebilirler. Gelinliklerde adeta zarif ve bol elbise havası ve görünümü hakimdir. Fakat, bu gelinlikler çok şık salon düğünleri veya çok şık davetler için uygun gelinlikler değildir. Aslına bakarsanız bunca gelinlik seçimi de insanların kafasını karıştırabiliyor. Aslında çok süslü gelinliklerden hoşlanan bayanlar bu tip gelinlikleri de beğenebiliyorlar. Fakat insan bir defa evleniyor. Bu sebep ile sizler de hangi gelinliği seçeceğinize çok dikkatli bir şekilde karar vermelisiniz. Daha sonrasında ise bu gelinlik için ideal olan aksesuarları da seçmeniz gerekecektir. Öncelik ile mutlaka gelinliği seçmelisiniz ardından da aksesuarlarınızı tercih etmelisiniz.

Salaş gelinlik modelleri, genellik ile daha çok kır veya sahil düğünlerinde tercih edilmektedirler. Bu tip gelinlikler için en ideal mevsim ise yaz olmaktadır. Yaz aylarında oldukça sık olarak tercih edilen bu gelinlikler özellik ile rahatına düşkün bayanlar için idealdir. Rahat olan bu gelinlikler bir o kadar da zariftirler. Bu zarif gelinlikler ise neredeyse her türlü bayanın vücut tipine uyabilecek gelinliklerdir. Zaman zaman sizlerde göreceksiniz ki bu tip gelinlikler aslında çokda gelinlik havası taşımayabiliyor ve oldukça farklı görünümlere sahip olabiliyor. Bu tip tasarımların bir gelinlik olduğunu ise ancak ve ancak bir düğünde bulunduğunuzda veya renginden dolayı anlamanız mümkün olacaktır.

Yarım Balık Gelinlikler

Yarım balık gelinlik modelleri, en çok da kalçası biraz geniş veya çıkık bayanlar için uygun olan modellerdir. Böylece kalça bölgesindeki kesim kalçayı tam olarak kavrayacak ve daha çekici bir görünüm yaratacaktır. Yarım balık modelleri genellik ile modern gelinlik tipi olarak bilinmektedir. Bu tip modeller özellik ile bayanların son zamanlardaki favorileri haline de gelmiştir. Gelinlik tasarım alanında artık birçok tasarımcı artık yeni yeni modeller ve tasarımlar ortaya koymaktadırlar. Bu farklı tasarımlar ise gelin adaylarını gün geçtikçe şaşırtmakta ve kafalarını karıştırmaktadır. Artık modeller arasında karar vermeyen gelin adayları ve gelinlik hayranları için farklı tasarımlar da bir araya getirilmektedirler. Böylece çeşitli görünümler tek bir gelinlikte bir araya gelebilmekte ve bu şekilde her bayanın zevkine hitap edebilmektedirler.

Yarım balık gelinlik modelleri, özellik ile tasarımcılar tarafından son derece fazla tercih edilmektedirler. Bu tip gelinlikleri seçerken fiziğinize son derece uyumlu bir seçim yaptığınızdan emin olmalısınız. aynı zamanda bu tip gelinliklerde kurdele şeklinde de kemer detayları sık sık karşımıza çıkabilmektedir. Bazı gelin adayları ve gelinlik hayranları bu tip gelinliklerde desen ve motifleri ne denli çok sevseler de bu tip gelinlikler genellik ile daha sade ve yalın olarak tercih edilmelidirler.

Yarım Balık Gelinlik Modelleri Önerilerimiz

 

Tek Omuzlu Gelinlik Önerilerimiz

Tek omuzlu gelinlik modelleri, günümüzde artık çok da tercih edilen modeller değildir. Bu modeller bir nevi demodeleşti de denebilir. Fakat bu tip modeller çeşitli desen ve motifler ile de yapılabilmektedirler. Tek kolda kabarık bir detay veya parlak bir işleme olabiliyor ve bu da elbiseye modern bir görünüm kazandırabiliyor. Bu gibi durumlarda bu gelinlikler günümüzde de bayanlar tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Bu modeller her zaman çok da zarif durmasalar da oldukça şık da görünebiliyorlar.

Tek omuzlu gelinlik modelleri, sizlerinde gelinlik arayışınızda nadirende olsa karşınıza çıkacak olan modellerdir. Bu gelinlik modelleri genellik ile sırt yapısı çok kalın olmayan bayanlar için çok daha uygun modeller olmaktadırlar. Sırt yapısı kalın bayanlar için bu zarif gelinlikler çok da zarif bir görünüm sağlayamayacak ve özelliklerini kaybedeceklerdir. Tek omuzlu gelinlikler genellik ile uzun boylu bayanlar tarafından da tercih edilmektedirler. Bunun sebebi ise çeşitli desen ve motiflerin çok sık olduğu bu gelinliklerde biraz sadeliğin boy ile sağlanabiliyor olmasıdır.

A Kesim Gelinlik Önerilerimiz

A kesim gelinlik modelleri, bayanlar için ideal olarak tasarlanmışlardır. Bu tip gelinlikler ne çok kabarık ne de çok dar bir eteğe sahiptirler. Baktığınız zaman bu modeller adeta bir A harfini andırmalarından dolayı A kesim gelinlik ismini almışlardır. Bu gelinlikler oldukça zarif görünmek ile beraber çeşitli süsleme detayları burada karşımıza kesinlik ile çıkmamaktadırlar. Ayrıca bu gelinlikler kayık yaka ve straplez veya askılı da olabilemektedirler. Genellik ile bu modellerde kayık yaka daha fazla tercih edilmektedirler. Oldukça sade görünümlerden hoşlanan bayanlar için bu modeller idealdirler fakat çok fazla süs veya detay seven gelin adayları için bu modeller hiç de uygun olmayacaklardır.

Bu tip gelinlikler genellik ile tüm vücut tipindeki bayanlar için uygun olacaklardır. Bu sebep ile aslında çok da tercih edilen kolay modeller arasındadırlar. A kesim gelinlik modellerizaman zaman karşımıza up uzun ihtişamlı duvaklar ile de çıkabilmektedirler. Bu gelinlikler oldukça şık görünürken aynı zamanda bayanların fiziklerinde bulunabilecek olan kusurları da oldukça narin bir şekilde kapatabilmektedirler.  Bunun yanı sıra bu tip gelinliklerde de çeşitli kemer detayları kullanılabilmektedir. Bu tip detaylar genellik ile elbisenin modeline, desenine ve rengine bağlı olarak değişebilmektedir.

Mini gelinlikler, karşımıza çeşitli modeller ile çıkabilirler. Bu gelinliklerde çeşitli detaylar kullanılabilir fakat önemli olan zaten bir deri göründüğünden dolayı başka bir dekolte vermemek son derece önemli bir detaydır. Bu tip gelinliklerde bu detaylara son derece özen gösterilmelidir. aksi takdirde abartılı bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu gelinliklerin ne denli geleneksel gelinlik tipine uydukları tartışılabilecek bir konudur. Bu gelinlikler aslında genel olarak beyaz mini bir gece elbisesi veya beyaz mini bir abiyeyi andırabilmektedirler.

Mini gelinlikler, genellik ile dantel veya taş detayları ile süslenebilir iken sadece bembeyaz sade bir şekilde de karşımıza çıkabilmektedirler. Aynı zamanda bu gelinlikler krem rengi veya kırık beyaz renklerinde de karşımıza çıkabilir ve oldukça hoş görünebilirler. ayrıca bu gelinliklerde kullanılan bir diğer detay genellik ile veya her zaman kemer olmaktadır. Elbiseler son derece kısa olduklarından dolayı bir kemer detayı ile etek ve üst beden kısmı birbirinden ayrılır ve bunun yanı sıra kemer ile eteğe bir hareket verilir. Zaman zaman bu modeller karşımıza düz kesim şeklinde de çıkabilirler. Bu tip durumlarda da genellik ile gelinlik sade ve dümdüz veya kabartma detayları ile karşımıza çıkabilmektedirler. Bu tip gelinlikler genellik ile zarif bir fiziğe veya atletik vücut tipine sahip bayanlar tarafından tercih edilmektedirler. Özellik ile kalın bacaklı veya orantısız bir vücuda sahip olan bayanlar için bu gelinlikler kesinlik ile uygun değillerdir.

Mini Gelinlik Modelleri Önerilerimiz