Yeni Sezon damatlıklar

Yaz aylarının yaklaştığını soğuk havaların yerini güneşli günlere bırakmasından anlayabiliyoruz. Bu da bu yaz düğün yapmayı planlayan çiftler için bir tatlı telaşa sebep oluyor. Düğün organizasyonlarında hazırlıklar genellikle aylar öncesinden başlar. Bu sebeple de pek çok çift hazırlıklarına ve düğün alışverişine başladı. Düğün hazırlıklarında mobilya, mutfak malzemeleri, düğün salonu, nişan yeri ve daha pek çok teferruat vardır. Bunlardan en önemlileri ise şüphesiz gelinlik ve damatlıktır. Gelin adayı hanımlar küçük yaşlardan beri gelinliklere ilgi duydukları için zaten çoktan zihinlerinde bir gelinlik modeli oluşturmuşlardır. Erkekler için ise aynı şeyi söylemek mümkün değil. Damatlar çoğu zaman olduğu gibi Yeni damatlıklar arasından tercih yaparken gelin adaylarının yardımına ihtiyaç duyabilirler.

En Yeni Damatlık Modelleri

Yeni sezonda damatlık modelleri değişen beklenti ve zevklere göre farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Damatlık tercihlerinizde öncelikle dikkat etmeniz gereken husus vücut tipinizdir. Alacağınız damatlığın vücudunuza uygun olup olmadığını görebilmek için daha çok alternatifi gözden geçirerek provalarla denemeler yapmalı ve doğru kararı vermelisiniz.

Yeni Sezon Trendleri

Bu sezon en çok tercih edilen şık damatlık modellerine göz atacak olursak ilk karlımıza siyah ve lacivert renkleri çıkıyor. Bunun dışında farklılığı ve sıra dışı olmayı sevenler için beyaz, krem ve ya muhtelif renkler bulmak da mümkün. Ayrıcabu sene düğünlerden papyondan ziyade ince şık bir kravat takmayı tercih edenler daha çok olacak gibi görünüyor.

Sadece kadınlar değil artık beyler de giyimlerine oldukça özen gösteriyor. Düğünlerde gelinler kadar erkeklerin de damatlıkları oldukça göz kamaştırmakta..

Son birkaç yıldır damatlar da klasik siyah damatlık modellerinden daha çok lacivert, bordo, beyaz, buz mavisi gibi renklerde dar kesim damatlıklar tercih etmekte.

Yaz düğünlerinde en çok tercih edilen renk ve modeller beyaz ve mavi tonlarında oluyor.

Sonbahar ve kış düğünlerinde ise damatlar artık bordo ve lacivert damatlıklar tercih etmekte..

 

Tabii ki “Damatlık dediğin siyah olur, ben siyahtan vazgeçmem.” diyen damatlarımızda siyah damatlık tercih etmeye devam ediyor. Aradaki fark ise eskisi gibi bol ve pantolon paçaları ayakkabıların üzerine yığılan modellerden olmaması. Bir kaç yıldır damatlıklarda daha dar ve İtalyan kesim tercih ediliyor.

Pantolon paçaları ise bahsettiğimiz gibi artık uzun değil tam bilekte biten modellerden seçiliyor. Sizde düğününüzde gelinler kadar dikkat çekici olmak isterseniz bu tarz seçimler yapmanızda fayda var.