Yüz güzelliğinin en önemli göstergelerinin başında yüze uygun ve kalınlıktaki kaşlar gelmektedir. Bir dönem moda olan ince kaşlar uzun zaman önce yerini kalın kaşlara bıraktı bile. Fakat kaşlarımızı nasıl küstürdü isek, kaşların eski gürlükte çıkması neredeyse imkansız gibi. Bir dönem epey moda olan kaşlara yapılan dövmeler doğallıktan oldukça uzaktı. Yapan kişinin yüzünde “ben buradayım” diyen, zamanla rengi yeşile dönen son derece kötü bir görünüm veren dövmeler artık demode oldu bile.

Gündemin en trendi  kıl tekniği uygulanarak yapılan kalıcı makyaj ile uygulanan mikropigmentasyon işlemi. Bu işlem steril ve kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral içerikli boyaların derinin hemen altına yerleştirilmesi işlemidir. Herhangi bir katkı maddesi içermemektedir dolayısıyla alerjiye neden olmamaktadır. Uygulama kaşlarınızın şekli ve yönüne uygun olarak tamamen kıl efekti verilerek tek tek çizilerek uygulanmaktadır.

Öncelikle kişinin yüzüne uygun kaşa karar verildikten sonra kaşın kontürleri belirginleştirilir. Daha sonra kaşlar anestezik bir krem yardımıyla uyuşturulur ve işleme başlanır. İşlem ortalama bir saat sürmektedir. Kaşı daha seyrek olanlar da ise bu işlem biraz daha uzayabilmektedir. İşlem sırasında acı hissedilmez. İlk uygulamada kaş daha koyu bir renktir fakat ilerleyen günlerde renk daha oturur ve doğal bir hal alır. Kaş rengi siyah olanlarda dahi doğal durmayacağı için siyah boya kesinlikle kullanılmaz.

Uygulama sonrasında hafif kaşıntı olması normaldir. Kıl tekniğiyle kaş yapımı sonrasında önerilen bakım kremi gün içerisinde bir kaç defa kullanılarak 4-5 gün devam edilmelidir. Sonrasında bir hafta boyunca hamam, sauna gibi çok sıcak su ile banyo yapılmamalıdır. 24 saat kaşlara su değdirilmemelidir. Solaryuma girilecek ise mutlaka kaşlar kapatılmalıdır ve güneşten mutlaka korunmalıdır. Mevsimsel herhangi bir kısıtlama yoktur. Her mevsim rahatlıkla uygulanabilir.

Hamilelerde ilk 3 ay dışında doktor kontrolünde uygulanabilir. Bayanların regl günlerinde yapılması önerilmiyor. Uygulanan kaş tekniğinin kalıcılığının ne kadar olacağı cilt tipiyle yakından ilgilidir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz kullanım ömrü biraz daha kısa olacaktır. Ortalama 2 yıl ciltte kalır. 2 yıl sonra boya ciltten kendiliğinden akmaktadır. 1 yıl sonra hafiften renk açılmaya başlayabilir. O dönemde de rötuş yaptırabilirsiniz.

kıl tekniği ile kaş