Kaliteli giyim denilince akla ilk gelen markalarda koton kış sezonu ürünleriyle hem spor hem klasik giyime hitap etmekte. Kumaş türü olarak viskoz, polyester, yün ve elastan karışımlı kaban modelleri reyonlarda bulunmakta. Kaşe olan kaban modelleri yine her sezon olduğu gibi bu sezonda revaçta özellikle de kruvaze tasarımlar hemen herkesin tercih ettiği modellerden.

Koton markası kapsamında 60 tl’ den 250+ tl üzerine kadar hemen her bütçede kaban türü bulunmakta. Renk seçeneği ve beden aralığı olarak da çeşitli modellerin marka kapsamında satışa sunulduğunu söyleyebiliriz.

Şişme kaban modelleri: genellikle çok soğuk havalarda tercih edilebilir. Yaka kısmında çoğu modelin kürk detayı bulunmaktadır. Bu tarz eklentilerden rahatsızlık duyan biri iseniz ister kürk detaylı isterseniz de çıkarılabilen detaylandırmalı modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca yelek türü olarak da bu modele benzer kışlık Koton ürünleri marka kapsamında bulabilmeniz mümkün.

Kürk kaban modelleri: geçen sezonda olduğu gibi bu sezonda tüm markalarda olduğu üzere Koton’ da da rağbet gören parçalardan bir tanesi diyebiliriz. Model olarak en çok gördüğümüz rengin beyaz olduğunu söyleyebiliriz. Ama bunun yanı sıra bordo, ekru, gri, kahve ve diğer karma renklerde de bu modelin sezonda yerini aldığını söyleyebiliriz. Çokça tercih edilen bu model öneri olarak belirtmek isteriz ki çok kalın bir kaban modeli arayanlar için uygun bir seçim değildir. Diğer modellere göre iç kısmı astarlı olup biraz daha ince bir üründür.

Wrap kaban modelleri: en çok sevilen kaban modellerinden bir tanesi. Özellikle de Koton kaban modelleri arasında ve yine özellikle de kiremit renkli olanı çok sevilen bir model diyebiliriz.

Kaşe kaban modelleri: model olarak görmeye alışık olduğumuz modellerden diyebiliriz. Özellikle de giyim stili olarak klasik tarzı benimseyen biri iseniz Koton kaşe kaban modelleri tam sizler için ideal modelleri içeriyor diyebiliriz.