Hayatımız boyunca özel olacak bazı anlar vardır. Bu anlardan bir tanesi de genç kızlarımızın özenerek hazırlandığı söz törenleri olmakta. Söz törenlerinde seçilen kıyafetler her zaman için bir anlam içerdiğinden en şık seçimlerden oluşmalıdır. Bu sizin gününüz ve bugün en güzel söz kıyafetini taşıyacak kişinin de siz olması gerekmekte. Gün içinde seçiminiz basit seçimlerden yana olmamalı. Tesettür söz elbisesi olarak en özel seçimler yapılmalıdır. Çeşitli markalar kapsamında internet siteleri üzerinden nişanınız ve söz töreniniz için şık kıyafetler satın alabilirsiniz.

Söz töreni için tercih edilecek kıyafetlere göz attığımızda sezonda soft renkler daha çok ön planda. Söz kıyafeti seçerken hangi konsepti tercih edeceğinize bağlı olacak şekilde seçimler yapmanız gerekmektedir. Eğer nişan töreniniz salon ve benzeri konseptte olacak ise daha şıkır şıkır daha şık seçimlerden yana tercihinizi yapabilirsiniz. Diğer şekilde ev konsepti ile ilgili bir tören düşünüyorsanız o zaman daha sade ve daha az işlemeli tül abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Renk uyumu olarak da sezonun en sevilen renkleri olan gri, bordo, lila ve benzeri içerikte abiye renklerinin modellerde hakim olduğu aşikar.

Abiye elbise modellerinde en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de büzgülü modeller olmakta. Büzgülü abiye modellerinde detaylandırma olarak çok fazla göz yoran ayrıntı bulunmamaktadır. Sizler her ne kadar sade seçimler yapsanız da kullanacağınız aksesuarlar ile abiyenize canlılık katabilirsiniz. Bir diğer gelin adayları tarafından tercih edilen model de işlemeli sarkık detaylı abiye modelleri olmakta. Bu model gelin adayları tarafından söz töreni için en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir. Modelin göz alıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Model seçimi konusunda tereddüt de kalanlar Pınar Şems, Alvina, Tuğba ve Setrms markalarına göz atabilirsiniz.