Bu seneye damgasını vuracak düğün organizasyonlarında en çok tercih edilen renkler…

Somon Rengi

Sadeliği ve huzuru simgeleyen Somon Rengi hayat boyu neşe ve huzurun peşinizi bırakmaması içim sizin tercihiniz olabilir! Somon rengi bir gelin arabası, hatta nedimelerinizin somon rengi elbise ile size eşlik etmeleri harika bir atmosfer yaratacaktır..

Nane Yeşili

Nane yeşilini düğünlerde görmeye hazır olun. Bu yıl en çok tercih edilen renklerin başında gelen nane yeşili düğün organizasyonlarının vazgeçilmezi olmuş durumda..

Akdeniz Mavisi

Akdeniz’in mora çalan mavisi.. Şiirlere konu olacak güzellikte olan bu renk, düğünleri de güzelleştiriyor.. Düğünlerde sıkça karşılaşacağımız Akdeniz mavisi, tüm ihtişamıyla herkesi kendine hayran bırakacak..

Limon Sarısı

Limon sarısı özellikle yaz düğünlerine çok yakışacak! Düğününüzün enerjisini hep yukarıda tutacak dinamik bir renk olması dışında içinizi de ısıtacak..

Kum Rengi

Sandalye süslemelerinde bu yılın modası ham çuval kumaşın en çok yakışacağı düğünler kum rengi düğünler olacağa benziyor. Göğüs bölgesi taşlarla süslenmiş kum rengi bir gelinlikle beraber bu renkle süslenmiş bir düğün mekanında oldukça romantik görüneceksiniz..

Parlak Orkide

Ne mor kadar baskın, ne fuşya kadar patlayan bir renk.. Bembeyaz gelinliklerinizi tamamlayacak olan gelin buketinizi parlak orkide renginde tercih edebilirsiniz.

Saçınızın gelinliğinizin önüne geçmesini istemiyorsanız gelinlik modelinize uygun bir saç yaptırmalısınız.

Kayık Yaka Gelinlik – Ense Topuzu ve Dağınık Topuz

 

Kayık yaka gelinlikler son yıllarda oldukça tercih edilen modellerden biri. Dantelden yapılmış kayık yakalar size oldukça feminen bir duruş katar. Bu tip gelinliklerle önerilen saç modeli ise sofistike ense topuzlarıdır. Ense topuzu sevmeyenler ise dağınık bir topuz tercih edebilir. Unutulmaması gereken nokta ise gelinliğin yakalarını kapatmamanızdır..

V Yakalı Gelinlik – Dalgalı Açık/Yarı Açık Saç

V yakalı gelinliklerde rahatlıkla yarı toplu veya açık saç modellerini tercih edebilirsiniz. Saçlarını açmayı düşünmeyen gelinler ise dağınık topuz tercih edebilir.

Uzun Kolu Gelinlik – Prenses Topuz

Uzun kollu gelinliklerde yapacağınız saç modeli ve duvak gelinliğinizi ve sizi kapatmamalıdır. Sadece ve sadece güzelliğinizi ön plana çıkartmalıdır. Tepede prenses topuzlar, uzun kollu ve dantel yaka gelinlikler için en ideal olan saç modelidir.

Straples Gelinlikler – Ense Topuzları

Gelinlerin en çok tercih ettiği model olan straples gelinliklerde önerilen saç modeli ense topuzlarıdır. Bunu ister sıkı topuz şeklinde isterseniz de dağınık topuz olarak yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda straples yaka bir gelinlik ile yarı açık saç modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Omuzlarınızdan dökülen bukleler gelinliğinizle son derece hoş duracaktır.

Bisiklet Yaka – Prenses Topuz

Bisiklet yaka gelinlikleri saçlarınızla kapatmamak ve yaka-saç mesafesini uzatabilmek için tepede prenses topuzlar tercih etmelisiniz. Prenses topuzun kendisine yakışmadığını düşünen bayanlar ise çok dağınık olmayan modelleri tercih etmelidir.

Tek Omuz Asimetrik Gelinlikler – Yan Topuz

Tek omuz gelinlikler çok tercih edilmese de otantik havasından dolayı bazı gelinlerin nişan veya düğünde tercih edilebiliyor. Bu tip gelinlikler ile yan topuz modelleri ve örgülü saç modellerini tercih edebilirsiniz.

Nikah\Düğün İhtiyaç Listesi, tıpkı diğer ihtiyaç listeleri gibi çiftlerin isteklerine ve zevklerine göre değişim gösterir. Bu nikah-düğün ihtiyaç listesindeki maddelerin hazırlanma tarihleri 6-12 ay önceden de başlanabilir, son 1 ayda da yetişebilir..

– Nikah salonu veya Düğün salonu seçimi
– Nikah günü alma ve başvuru işlemleri
– Davetli listesi hazırlamak
– Davetiye seçimi ve sipariş verilmesi
– Nikah Şekeri seçimi ve sipariş verilmesi
– Nikah Şahitleri
– Nikah veya Düğün Müzikleri
– Gelinlik
– Damatlık
– Ayakkabılar
– Gelin Çiçeği
– Gelin Arabası ve Gelin arabasını kullanacak kişi
– Fotoğraf çekimleri
– Gelin başı, makyajı ve kuaför işlemleri
– Damat Saç ve Traşı
– Cilt Bakımı
– İç giyim
– Takı merasimi için Kurdale, İğne ve Kese
– Takılar
– Bahşiş Zarfları
– Para (Damadın yanında olmasında fayda var ama bu iş için damadın tüm gün yanında olacak birini seçmesi daha faydalı olacaktır.)
– Konvoy için havlu ve süsler
– Yemekli bir organizasyon olacaksa, gerekli planlamaların yapılması
– Balayına gidilecekse balayı rezervasyonlarının yapılması ve çantasının hazırlanması
– Evlilik gününün saat saat programının yapılması
– Evlilik günü yanınıza acil gerekebilecekler için çanta hazırlamak