Bu yazımızda sizlere büyük beden abiye modellerini tanıtacağız. En güncel modellerden, özel tasarımlardan tutun da seçerken nelere dikkat etmeliyiz konularına kadar elimizden geldiğince değinmeye çalışacağız. Öncelikle daha geçmiş zamanlarda balık etli ve büyük beden vücut hatlarına sahip hanımlarımız vücut yapılarına uygun abiye modeli bulamamaktan şikayetçi idiler. Günümüz şartlarında moda engel olunamaz  bir şekilde ilerlemeye başlayınca dolayısıyla büyük beden sahibi hanımların da bu endişesi yerini kararsızlığa bırakmıştır. Artık önünüzde gerçekten güzel tasarımcıların tasarladığı kıyafetler, vücudunuzun kapatılmasını istediğiniz kusurlarını ustalıkla kapatabildiği gibi sizi sadece siyah ve yahut lacivert gibi koyu renk tonlara da mahkum etmiyorlar. Artık kalıplar aşıldı hanımlar! ..

 

Günümüzde  büyük beden abiye modeli bulamama gibi bir derdiniz kalmadığına göre, kararsızlığınıza bir nebze de olsa ışık tutmak  izin verirseniz bizim işimiz olsun.

Bütün hanımlar hiç tartışmasız özel gün ve gecelerinin en gözdesi olmak için elinden geleni yaparlar bundan hiç şüphemiz yok. Fakat biraz balık etliysek ve büyük beden abiye kullanmamız gerekiyorsa bizim biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Eğer genç iseniz fakat büyük bedene sahipseniz istediğiniz her rengi kullanın hanımlar… Korkmayın! Açık ve sıcak renk tonları siz gençler için var.Kusur kapatmak da tasarımcının işi… Örneğin; pudra rengi  önü simli iple nakışlanmış büyük beden abiye modelinde, elbisenin kesimiyle birlikte arkasındaki detay olarak kullanılan şifon tül, kıyafete enerji katmasının yanı sıra büyük bir ustalıkla da basenlerin büyüklüğünü gizlemiştir.

Orta yaşa merdiven dayadıysanız ama gönlümüz hala kıpır kıpır ise mürdüm rengindeki büyük beden abiye modelleri sizin için biçilmiş kaftandır. Önü taşlarla işli olan abiye modelinde, kesim balık etekle tamamlanıp bir kaç ton açık bir eşarpla tamamlanıp beğeninize sunulmuştur. Tek renk eşarp yerine biraz daha pırıltılı bir eşarp da bu büyük beden abiye elbisemizi gayet şık tamamlayacaktır.

‘ Ben biraz daha klasik severim ‘ diyenlerdenseniz şayet; uzun,  kısa ve diz hizası olmak üzere ceketli modeller tam sizlere göre. Klasik ve ağır görünümünüzden ödün vermeyeceğiniz kısa ceketli büyük beden abiye modelimizi ısrarla denemenizi öneriyoruz. Bisiklet yaka başlayıp belden oturtulup etek kısmı geniş kesim balık modeliyle biten bu tasarımda, üzerine giydiğiniz ceketinizin yaka ve kol kısımları incilerle hareketlendirilip harikulade bir tasarım örneği olarak karşınıza çıkmaktadır. Uzun ceket büyük beden abiye modellerinde de aynı şıklık belden kemer görünümü verilen dantel kaftanla sağlanmıştır. Boyunun kısa olduğunu düşünen hanımlarımız bu modelimizi tercih edebilirler. Tabii altına ayakkabı olarak mutlaka bir platform ve yahut stiletto kullanarak…

Büyük beden abiye elbiselerde siyahın asaletini tamamen tartışmaya kapalı tutuyoruz. Çünkü bizler biliyoruz ki; öyle renkler vardır tahtını değil elinden almak sallamamız bile mümkün değildir. siyah bu renklerin başında gelir ve ve nerede kullanılırsa kullanılsın asaletinden asla taviz vermez. Üstelik hemen hemen her renk tonuyla çok rahatlıkla uyum sergileyebilir.

 Büyük beden abiye modellerinden herhangi birini seçerken yapmanız gereken en önemli şey; vücut tipinizi göz önünde bulundurmanızdır. Siz kendinizi nasıl rahat ve şık hissedecekseniz ona göre tercih yapmanız gerekmektedir. renk olarak da yazımızın ilk başında da belirttiğimiz gibi hangi rengin sizi yansıttığına inanıyor ve güzel taşıdığınızı iddia ediyorsanız onu kullanabilirsiniz. Zira artık soğukkanlı koyu renkler yerlerini yavaş yavaş sıcak kanlı renklere bırakmaya başlamış durumdadır.

 

Son olarak tesettür giyimin sadelikle şıklığı bir arada tutan giyim sektörü olduğunu ve bununla birlikte kullanacağınız abiye kıyafetlerinizde aksesuar seçiminde hiç sıkıntı çekmeyeceğinizi söyleyerek yazımızı burada noktalayabiliriz. Güzel ve barış dolu günlerin peşinizi hiç bırakmaması umuduyla sağlıklı,  mutlu ve esenlik dolu bir yaşam dileriz.