Takılar her dönem kadınların dişiliğini ön plana çıkarma da en önemli unsur olmuştur. En sade halimiz olan altımıza bir kot pantolon ve üzerine basic bir t-shirt giyip sokağa çıktığımızda bile takıyla mutlaka kıyafetimizi tamamlamak isteriz. Küpeler, kolyeler, bileklikler bayanların en büyük zaaflarıdır. Son yıllarda el işinin ve de takı yapımın yaygınlaşmasıyla birlikte bu iki sektörü bir araya getiren çoğu bayan  el işi takılar yapmaya da başladı.

Sizler için ilk olarak el işi kolyelere yer vermek istedik. Örgü kolyelere baktığımızda kimi modellerde sadece el örgüsünün, iğne oyasının kullanıldığını, kimi modellerde ise bunlara ek olarak boncukların, metal paralarında eklendiğine tanıklık ediyoruz. Renkli boncukalrın yanı sıra renkli taşlar kullanılarak da model model el örgüsü kolye yapılabilir. Çoğu bijuterilerde, bilindik bazı markaların takı reyonlarında yada internette online satış yapan firmalardan bu kolyelere  kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

El işi kolye modellerine örgüden yapılmış çiçekler, kurdelalar, zincirleri eklenerek de istediğiniz zevkte yaratımda bulunabilirsiniz. Hazır almak istediğinizde de çok fazla çeşit kolye ile istediğiniz kolyeye sahip olabilirsiniz.