Günlük hayatın koşuşturmacası içinde insanlar artık her şeyin en pratik olanını tercih eder oldu. Yemenin de, içmenin de kıyafetinde en pratik ve hızlı olanı makbul artık. Aynı durum saçlar içinde geçerli. Kimsenin aynanın karşısında saatlerce geçirecek vakti yok artık. Hele uzun süren fönler, maşalar ise çoktan yerini daha pratik ve kullanışlı saç modellerine bıraktı bile. İşte bu yüzden son zamanları trendi balerin topuz modelleri bayanların en gözde modeli oldu.

Bu saç modelinin en büyük avantajı özel bir davete de gittiğinizde, işe gittiğinizde de yada markete gittiğinizde giyeceğiniz  her kıyafet ve ortama uygun olması. Hollywood yıldızlarının da davetlerde tepeden topuz modellerine sıklıkla baş vurduğunu görüyoruz. Giyilen şık bir abiye ve yapılan ağır bir makyaj topuzunuzun en büyük tamamalayıcısı oluyor.

Balerin topuzunuzu dilerseniz gergin toplanmış bir saça uygulayabilir ya da hafif salaş toplanmış bir şekilde de yapabilirsiniz. Başınızın tam tepesinde kullanabileceğiniz gibi biraz daha aşağıdan toplayarak da rahatça kullanabilirsiniz.