Yeni Sezon Abiye Çanta Modelleri

Yeni sezon abiye modellerinde çok şık seçimlerin yer aldığı aşikar. Özel günleriniz ve davetleriniz için seçtiğiniz abiye elbise modeli kadar yanında kombinlediğiniz aksesuarlar da son derece önemlidir. Bir abiyeyi tamamlayan en önemli aksesuar takılarınızdan sonra seçmiş olduğunuz çanta modeli olmakta. Seçeceğiniz elbise modeline göre tercih ettiğiniz çanta modeli de dikkat çekmektedir. Öyle ki sade bir elbiseniz var ise bunu kombinleyeceğiniz çanta ile ön plana çıkarabilirsiniz. Çanta seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç ayrıntı daha söz konusu. İlk olarak belirlemeniz gereken boyutlandırma olmakta. Biz bayanların her birimizin sürekli olarak kullanmakta olduğu bir standart ebat bulunmakta. Lakin özel günler için çoğunluğumuz sadece seçili eşyalarımızı yanımızda bulundurduğumuz küçük çanta modellerini tercih etmekteyiz. Yine siz kendi kullandığınız türde lakin elbiseniz üzerinde fazlalık gibi duran modellerden kaçının.

Çanta seçiminde etkin olan bir diğer ayrıntı da çantanın kullanım alanları. Bölüm olarak içi ne kadar kullanışlı olursa tercihen o model daha fazla rağbet görmektedir. Karmaşık bir çanta içi anlık krizlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Sonraki bir diğer ayrıntı da çanta seçiminde kumaşının önemi. Seçmiş olduğunuz çantanın kumaşı abiyeniz ile uyumlu olmalıdır. Eğer saten bir çanta seçiyorsanız elbiseniz üzerinde abartı durmamalı. Abiyeniz payetli ise seçtiğiniz çanta modeli de payetli olmalıdır. Diğer türlüsü uyumlu olmayacak sönük kalacaktır. Yada sade bir elbise abiye tercih ettiyseniz payetli bir çanta seçmeniz elbisenizi ön plana çıkaracağı için doğru seçim olacaktır. Abiye çanta seçiminde bir diğer önemli nokta renk seçeneği olmakta. Kıyafetinizle uyumlu olabileceği gibi bu seçim tam tersi zıt bir renk seçiminde bulunarak yine bu seçimi elbisenize göre yaparak şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Son olarak da seçmiş olduğunuz çantanın vücut ölçünüze uyması ayrıntısı. Model ve seçenek olarak kıyafetinizle bir bütünlük sağlayacak modeli prova ederek tercih edebilirsiniz.

Abiye Ayakkabı Seçimi

Abiye seçimi kadar önemli olan bir diğer ayrıntı da ayakkabı seçimidir. Seçmiş olduğunuz abiye ile ayakkabınız ne kadar uyumlu olursa görünüm olarak o kadar şık bir görünüş elde etmiş olursunuz. Örnekle açıklayacak olursak; kimi zaman sade bir seçimin altına hareketlilik katmak için farklı konseptte tercihler yapılabilir. Lakin dümdüz bir elbisenin altına direk payetli bir ayakkabı seçerseniz seçiminiz patlayacak ve görünüm hiç hoş olmayacaktır. Yada renk seçeneği olarak sade bir modelin altına canlı fresh bir renk seçmeniz de hoş bir görünüm oluşturmayacaktır.

Abiye seçiminde şık ve zarif seçimlerde bulunmanızda fayda var. Ayak bileklerinizi kesen ayakkabı modelleri bacak boyunuzu kısa göstermekte olduğundan mümkün olduğunca duruşunuzu bozmayacak seçimlere yönelmenizde fayda var.

Abiye modelinizin boyunuza göre de abiye ayakkabı seçiminde bulunabilirsiniz. Uzun bir abiye altına tercih edilen ayakkabı boyunuz çok uzun ise hafif topuklu olmalı. Fazlası sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ama boyunuz zaten kısa ise o zaman seçiminizi yüksek topuklu modellerden yana yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca abiye ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken bir husus da ayakkabının rahatlığı. Öyle ki uzunca bir süre topuklu ayakkabı ile duracağınızdan rahat etmediğinizde duruş bozukluğu oluşmakta. Buda estetikten tamamen uzak bir görünüm oluşturmakta. İnce topuklu abiye ayakkabılar genel olarak şık seçimlerden oluşmakta. Son zamanın popülaritesi olan zincir detaylı ayakkabılar özellikle de şeffaf topuklu olan modeller bir çok elbise modeli için ideal seçimlerden olmakta. Seçimde bulunurken doğru seçimler yapmak şık görünmenize olanak sağlayacaktır. Önemli olan abartıdan uzak sade seçimler yapmanız. Bu doğrultuda yapacağınız seçimlerde hiçbir bilginiz olmasa da sade seçimler ile her zaman bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Abiye Ceket Modelleri

Ceketler ister kadın olsun ister erkek olsun hemen herkes tarafından sıklıkla kullanılan dış giyim ürünleri arasında önemli yer tutuyor. Bir tür dış giyim ürünü olarak nitelendirilen bu ürünler neredeyse sonu olmayan model genişliğine sahiptir. Özellikle kadın ceketleri ister modelleri ister özellik ve tarzlarına göre çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Söz konusundaki ürün çeşitliliği nedeniyle sosyal hayattan iş hayatına; günlük yaşamdan gece kıyafetlerine varan çok sayıda giyimle kombin oluşturulabilmektedir. Uzun kollu, genellikle kalçaya dek inen ve düğmeli olan bir giyim parçasını oluşturan bu ürünler yaşantının neredeyse her anında kendisine yer buluyorlar. Ancak bu ürünler artık alışılagelmiş düğmelerin aksine hiçbir şekilde düğme kullanılmaksızın da üretilebilmektedir.

Ceketler hangi tarzda olurlarsa olsunlar şıklığı, zarafeti ve rahatlığı bir arada sunması nedeniyle çok yüksek oranda tercih edilmektedir. Ceketler kullanıldıkları noktalarda görsel şov ve bütünlük oluşturan parçalardır. Günümüzde kadın giyiminin de önemli bir parçasını oluşturan ve ürün skalası olarak artık erkek ürünlerinin de önüne geçiyorlar.

Abiye Ceketlerin Kullanım Alanları

Abiye ceketlerin genellikle gece veya düğün organizasyonlarda kullanıldıklarına ilişkin yanlış bir algı bulunmaktadır. Ancak bu algı tam anlamıyla yanlış bir algıdır. Bu ürünler ister gece isterse gündüz olsun kullanılabilmektedirler. Abiye ceketler düğün ve nikah gibi davetlerde çiftlerin aileleri tarafından tercih edilen modeller olmalarının yanı sıra gerçekleştirilen davet ve organizasyonlarda da sıklıkla tercih edilmektedir.

Ele aldığımız ürünler özellikle TV programlarında başta haber programları olmak üzere gün yayınlanan pek çok programda ve moda programlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle de bu ürünler günümüzün en vazgeçilmez parçaları olarak her dolapta kendilerine yer bulmaktadırlar. Kısacası bu ürünler düğünlerde kayınvalidelerden organizasyon veya davet kombin tamamlayıcısı olmaya hatta günümüz görsel medyasında en sık tercih edilen giyim parçalarından birisini oluşturuyorlar.

Ceketler kendilerine hemen her alanda kullanım alanı bulmaları nedeniyle çok kolay şekilde ulaşılabilir ve satın alınabilir bir hal kazanıyorlar. Birçok giyim mağazasının rafları ve online mağazalarında çok farklı renk desen ve özellikte kendilerine özel kategoriler oluşturabiliyorlar. Söz konusu ürünler çeşitli alanlarda çok farklı seçeneklerle büyük bir kitleye hitap etmeleri nedeniyle neredeyse her giyim firması ve mağazasının ürün kategorilerinden birisini oluşturuyorlar. Bu denli geniş bir kitleye ulaşan bir giyim parçaları olma nedenlerinin başında ise yaş, meslek, tarz fark etmeksizin herkesin kullanabileceği formlarda olmalarından kaynaklanmaktadır.

Abiye Ceket Kombinleri

Abiye ceketler birbirinden farklı şekillerde kombin edilebiliyor. Söz konusu ürünler;

 • Elbiselerle,
 • Etek ve benzeri ürünlerle,
 • Pantolonlarla kolaylıkla kombin oluşturulabiliyor.

Abiye ceketler yalnızlar diğer giyim ürünlere göre değil kullanılacak olan  abiye ceket modeline göre de kombin edilebilmektedir. Abiye ceketler üretildikleri kumaş ve desen ve modelleri doğrultusunda çeşitli şekillerde olabilmektedir. Şimdilerde en popüler kombin tercihlerinden birisini de yalnızca siyah renginin değil beyaz renginin de sıklıkla tercih edilmesinden ileri gelmektedir. Gerçekleştirilen kombin sürecinde ceket harici giyilen ürünlere zıt renkler tercih edilmesi kadar kullanılacak olan çanta ve ayakkabı gibi aksesuarlar da önemli yer tutmaktadır. Aynı zamanda bu ürünler kullanılacak olan çanta veya ayakkabıyla tezatlıktan çok birbirini tamamlayan aynı kombinler şeklinde de kullanılabiliyorlar. Gerçekleştirilebilecek olan diğer bir kombin seçeneğini ise giyim olarak kullanılacak olan bütün parçalardan farklı bir şekilde kendisini ön plana çıkaracak şekilde de tercih edilebiliyorlar.

Abiye Ceket Modelleri

Abiye ceketlerin modellerine bakıldığında ilk olarak modeller ürünlerin üretildiği kumaş noktasında farklılaşmaya başlıyor. Bu ürünlerde;

 • Etol kumaş,
 • Jarse kumaş,
 • Brokar kumaş,
 • Saten kumaş,
 • Pullu payet kumaş gibi kumaşlardan üretilmektedir.

Abiye ceketler üretildikleri kumaşların renkleri ve verilecek detaylarla modellenmektedir. Üretilmekte olan bütün bu ürünler kol, cep ve düğme detaylarına göre çok farklı görünümler kazanmaktadırlar. Verilecek olan detaylarla göre ürünler klasikten moderne uzanan görünüm kazanmaktadırlar.

Abiye Elbise Modelleri

Abiye elbiseler genellikle özel davetlerde ve organizasyonlarda kadınların giyimlerinin ilk tercihini oluşturan özel elbiselerdir. Abiye ürünler her ne kadar gösterişli elbiseler olsalar da kullanıldıkları özel alanlarda tek başlarına görsel olarak yeterli olmamaktadırlar. Bu nedenle bütün giyim ürünlerinde olduğu gibi abiye elbiselerinde görsel olarak tamamlanacağı aksesuarlara ihtiyaç duyulmaktadır.  Söz konusu ürünler kullanılacak olan kıyafetleri bütün halinde tamamlayan ve daha şık bir görünüm kazanılmasını sağlıyor. Abiye elbise aksesuarlarında temel olarak tercih edilen abiyelerin tamamlayıcı tonları kullanılarak tercih edilebilmektedir.

Abiye Elbise Aksesuarları Modelleri

Belirtilen bu ürünler ürünlerin şekil ve kullanım noktalarına göre modellere ayrıldığı gibi aynı zamanda renkleri üretildikleri maddeler ve görünüşlerine göre çok sayıda modele ayrılıyorlar. Aksesuar denildiğinde ilk olarak akla kullanılacak olan kolye, küpe ve bileklik gibi takılar gelse de çantalar, kemerler, şal benzeri aksesuar olarak değerlendirilebilmektedir.

Abiye elbise aksesuarları;

 • Çantalar,
 • Kemerler,
 • Şallar – fular,
 • Şapkalar,
 • Taşlı veya süslü tokalar,
 • Taçlar,
 • Eldivenler,
 • Takılar, gibi neredeyse uçsuz bucaksız sayılabilecek abiye elbise aksesuarları bulunabiliyor.

Bu noktada bahsettiğimiz bütün ürünler üretildikleri maddelerden eklenen süslere varana dek çok farklı modellerde olabiliyorlar. Takı olarak ifade edebileceğimiz yüzük, bileklik, kolye ve küpeler genel olarak takı olarak ifade edilebiliyor. Bütün bu aksesuarlar tek tek veya ayrı şekillerde kombin oluşturulabilirken bir iki veya hepsi kullanılarak kombinler tamamlanabiliyor. Söz konusu takılar tek tek kullanılabildikleri gibi set olarak da kullanılabiliyorlar.

Abiye Elbise Aksesuarları Fiyatları

Abiye aksesuarların fiyatları çok geniş bir skalada kendisine yer bulmaktadır. Bu ürünlerde yaşanan bu fiyat değişikliği takıların türü ve içerdikleri maddelere varan dek çok sayıda belirleyici olabiliyor.

Abiye ürünlerin aksesuarları çok geniş ürün çeşitliliğini ifade ediyor. Bu çeşitlilikte ürünlerin fiyatını etkileyen en önemli nokta aksesuarın ne olduğudur. Diğer fiyat belirleyicileri arasında ürünlerin yapıldıkları maddeler ve barındırdığı diğer noktalar olmaktadır. Günümüzde pek çok firma her bütçeye uygun çok ucuz fiyatlardan çok yüksek fiyatlara varana dek çok geniş fiyat skalasında bu aksesuarlara ulaşabiliyorlar.

Abiye Elbiselerde Aksesuar Seçimi

Günlük giyim ürünlerinden abiye ürünlerde de tercih edilecek olan aksesuarların tercihi önemli bir yer tutuyor.  Aksesuarlar kıyafetlerin tamamlanmasında en önemli yer tutarken giyimin daha gösterişli ve çekici olmasını sağlıyor. Bu takıların tercihinde ilk dikkat edilecek nokta aksesuarın boyutlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Tercih edilecek olan ürünün olması gerekenden büyük ya da küçük olması halinde ya elbise geri planda kalacak ya da takı dikkat çekmeyecektir. Bu nedenle de tercih edilecek olan takının abiyeyle dengeli şekilde tercih edilmesi gerekiyor. Dengeli bir takı tercih edilmesi gerekirken abiye aksesuarlarının abiyelerinde gösterişli ürünler olmaları nedeniyle takılarında belirli bir gösteriş ve özelliğe sahip olmasının unutulmaması gerekiyor. Aksesuar tercihi gerçekleştirirken hangi aksesuarın tercih edileceği ve ön plana çıkartılacağına karar verilerek buna odaklanılması gerekiyor.

Aksesuarların tercihinde özellikle aksesuar ve kıyafet arasındaki renk uyumuna dikkat edilmesidir. Giyilecek olan kıyafetlerin rengiyle çok alakasız renkte veya benzer yanlışlıkta bir ayakkabı ya da çanta tercihi oluşturulan kombinin güzellikten ziyade kötü durmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de aksesuar veya takıların benzer tonlarda ya da tercih edilen elbiseleri tamamlayacak tezatlıkta tercih edilmesi görsel bütünlük için önemli yer tutuyor.

Abiyelerin desenli olması halinde tercih edilecek aksesuarlara ayrı bir özen gösterilmesi gerekiyor. Böyle kombin gerçekleştirilirken karmaşık veya hareketli aksesuarların tercihi görünümü daha karmaşık hale getirmesi nedeniyle desenli abiyelerde daha düz ve karmaşık olmayan takı ve aksesuarların tercih edilmesi gerekiyor. Abiyeler desenli olmasa bile parlak veya baskın renge sahip olmaları halinde de daha sade aksesuarların tercih edilmesi görselliği daha şık ve pürüzsüz kılıyor.

Dekolteli veya benzer bir abiye tercih edileceği zaman zarif veya tek renkli olan takı veya aksesuarlar tercih edilmesi görsel olarak çok daha duru ve asil bir görünüm kazanmalarını sağlamaktadır. Ancak tek seçenek olarak sade aksesuarlar yerine çok daha şatafatlı ve gösterişli, modern çizgideki aksesuarlar tercih edilerek çok farklı bir çizgi elde edilebilir.