Abiye modelleri ile önemli olan ilk detay vücut tipine özgü seçimler yapmaktır. Kombin ve tasarım olarak önemli olan tasarımlar arasından tamamlayıcı modeller seçmeniz gerekmektedir. Elbisenin yanı sıra seçilen modeller arasında tamamlayıcı modeller seçmek oldukça önemlidir. Elbisenize uygun aksesuar, takı vb ürünler seçmeniz oldukça önemlidir. Hangi renk tonlamasını seçtiğiniz renk seçiminde ekstra aksesuar vb seçimlerinde doğru olması önemlidir. Abiye modeli seçminde bir diğer ayrıntı da ten renginize uygun seçeneklerde bulunmak.

Kış mevsimi için seçeceğiniz renk tonlamasında daha koyu renkler tercih edilirken yaz mevsimi için ise daha açık ve pastel renk tonlamasına özgü modeller tercih edilmektedir. Abiyeler davetler ve özel günler için oldukça önemli parçalardandır. Abiye elbiseler sözlerde, nişanlarda, mezuniyetlerde ve düğünlerde vazgeçilmez parçalardandır.

Özel günleriniz için şık ve hoş bir kombin sağlamış olacaksınız. Abiye modelleri özelliklede balık etek modelleri oldukça asil bi görünüm sağlamaktadır. Uzun abiye modelleri özellikle de boyun uzun görünmesini isteyenler için ideal bir seçim olacaktır. Kısa abiyelerde yine uzun boylu kişiler için tercih edilebilir olmakta. Balık modelli abiyelerin bir diğer özelliği de beli saran türde modeller olmasıdır. Abiyenin bel kısmının dar olması da fit bir görünüme sahip olmasına sebebiyet vermektedir.

Tesettür abiye modelleri

Muhafazakar giyim stilini benimseyen kadınlar için ideal seçeneklerden bir tanesi de tesettür abiye modelleri olmakta.

Yeni sezon abiye modellerinde en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de payetli abiyeler olmakta. Payetli abiye modelleri hem fiziki olarak görünümünüzdeki çıkıntıları gizlemek hem de parıl parıl bir görünüm sağlamak adına oldukça ideal bir seçimdir.

Tek omuzlu abiyeler sade modelde abiye sevenler için oldukça güzel bir seçimdir. Dekolte sevenler için fazla açılmak istemeyen kişiler olursa dekolte seçimini kol kısmından seçebilirsiniz. Öyle ki tek kollu abiye seçeneği ile haraketliliği kol detayına çekmiş olacaksınız ve böyle daha şık bir seçim yapmış olacaksınız. Özellikle de kum saati bir vücut yapısına sahipseniz bu elbise modeli sizler için ideal bir seçim olacaktır.